Už i na Wikipedii

Jak nás upozornil jeden z kolegů sledující daleko bedlivěji nežli my, co se kde na internetu šustne, je náš dům v Čisté už i na Wikipedii. Zřejmě se tam ocitl někdy mezi 20. a 22. srpnem.  Fotografiím na Wikimedia Commons jsou již dokonce dva roky. Označení „domek“ si sice podle našeho názoru náš dům nezaslouží, ale tak už to na světě chodí…. Asi s tím nic nenaděláme. I jako kulturní památka přišel ostatně k nepříliš šťasné denominaci „venkovský dům“. S potěšením jsme ale konstatovali, že alespoń v Památkovém katalogu se již stal domem usedlosti s dymnou jizbou.
Čistá, house No 171Památkově chráněný domek čp. 171 v Čisté; Pavel Hrdlička, Wikipedia [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons.

A tak si náš dům si žije svým vlastním životem a svůj vlastní život mají i dokumenty o něm a to, co si z nich kdo vybere. Vybrat z toho, co k němu zveřejňujeme my, si můžete z odkazů na stránce O našich památkách a v rubrice bloku Čistá 171. Na fotografii v záhlaví tohoto příspěvku je, jak doufáme patrno, že k návštěvám a exkurzím se chováme slušně a po domě je rádi provedeme.  Fotografie, jejíž autorkou je Sylva Brucker, pochází z návštěvy francouzského spolku ASMA v roce 2016 (viz. ASMA v ČR).