Hliněné výstavy tu i onde

Do konce 13. srpna lze v Českých Budějovicích zhlédnout výstavu Martin Rauch – Formovat zemi /Refined Earth. V této souvisloti stojí možná za to připomenout, že Martin Rauch je i laureátem ceny Terra award, kterážto mu za technické inovace byla udělena na konferenci Terra 2016 v Lyonu. O konferenci jsme psali v příspěvku Lyon, hlavní město hlíny.  U předávání byli přítomni další významní mužové hliněného světa: Jean Dethier (1947-), komisař výstavy Des architectures de terre v Centre Pompidou v roce 1981, a dvě legendy z CRAterre, autoři Traité de construction en terre, Hubert Guillaud (1952-) a Hugo Houben (1944-):

Předávání ceny na konferenci Terra 2016 v Lyonu: Hubert Guillaud přihlížející, Jean Dethier laureáta postrkující, Martin Rauch oceňovaný a Hugo Houben cenu vyhlašující; foto Zuzana Syrová 2016

Na snímku chybí jen jeden ze zakladatelů CRATerre Patrice Doat (1947-), což neznamená, že by chyběl na tak významné události, jakou konference Terra 2016 byla. Nechyběl ostatně ani v týmu Terra Award.

Cen\, které si laureáti odnesli, můžete vidět na fotografii v zálaví tohoto příspěvku. Byly to ceny vskutku hliněné, z hlíny vydusané a i proto závažné,  Odnést si je zkrátlka nebylo lehké.

Stavby 40 finalistů Terra Award jsou prezentovány na výstavě Earthen architecture today, kterážto putuje po světe. Na stránkách soutěže se můžete podívat zda není aktuálně nekde poblíž.

Související příspěvky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..